.°•. °•. °•. °•.AşkımBenimForum .•° .•° .•° .•°.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PORTALA GİRİŞ
GİRİŞ YAP
.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Salı 25 Ağus. 2009 - 20:55 tarafından SeVDaYoLu

» Gülben Ergen-Oğuzhan Koç
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Keremcem - İmtihan
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:08 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Saat Kaç?
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:06 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» En Çok Beğendiğiniz Müzik Türü?
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:04 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Booom oyunu
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:03 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Üsteki üyenin avatarı mı?,nicki mi?,imzası mı? Güzel
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:00 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Bugün Moraliniz % Kaç?
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:55 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» |~Lоve~­|.
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:53 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Çapkın ..
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:49 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Vampir Temel..
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:48 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Yanan Ev ..
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:46 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Anket

En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?

Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcap75%Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 75% [ 3 ]
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcap0%Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 0% [ 0 ]
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcap25%Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 25% [ 1 ]
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcap0%Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

Gülben Ergen-Oğuzhan Koç

Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Giden günlerim oldu
Seni anmadım yola bakmadım hâlâ
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
susmanda yeterdi son vermem için hayatıma
Tüm güllerim soldu
Sana atmadım taraf olmadım asla
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
Gülmende yeterdi geri gelmem için hayata

Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak
Sıra gelmeden gidemem ki ben
Tutmaz ellerim seni görmeden
Zaman geçiyor bekliyorum bak

Giden günlerim oldu
Seni …

[ Okuma komple ]

Yorum: 0

En iyi yollayıcılar
Apricot (339)
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcapSevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Voting_barSevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 
*su-perisi* (148)
Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_lcapSevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Voting_barSevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Vote_rcap 
victor (78)
­­|~Lоve~­|. (15)
hero (11)
zeyzey00 (8)
BLUEANGEL (5)
NaZLı (4)
korsan (3)
kayisi güzeli (2)

Anahtar-kelime

Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar

Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar Empty Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar

Mesaj tarafından victor Ptsi 20 Ekim 2008 - 15:46

Sevgilerini 'kapı kilidi'yle gösteriyorlar
Ukrayna'nın Odesa kentinde insanlar sevgilerini, 'kaynana köprüsü' adı verilen köprünün korkuluklarına kilitleyerek astıkları 'kapı kilitleri' ile gösteriyor.

Odesa kentini ziyaret eden turistlerin ilgi gösterdiği yerlerin başında Eski Odesa adı verilen semtte bulunan kaynana köprüsü ilk sırada geliyor. Turistler, gün boyunca köprünün korkuluklarına sevgilerini göstermek için kapı kilidi asan insanları ilgiyle izliyor.

Odesa'da bir turizm ofisinde yönetici olarak çalışan Fırat Güngelir, Odesa'lıların yaptıkları işin batıl bir inançtan kaynaklandığını belirterek, Odesa'lılar üzerine sevdikleri veya aşık oldukları insanın adını yazdıkları kilidi, üzerini rengarenk resim ve yazılarla süsleyerek bu köprüye asıyorlar. Onlara göre, yaptıkları işlem 'kalbim senden başkasına kilitli' anlamı taşıyor ve böylelikle insanlar bir birbirlerine olan sevgiyi göstermiş oluyorlar. dedi.

Bölgede yaşayan insanların kaynana köprüsü adını verdiği köprüyü Odesa'ya gelen Türk vatandaşlarının da ziyaret ettiğini anlatan Güngelir, Bizim kişisel tahminimize göre köprünün korkuluklarında binlerce kilit asılı. İnsanlar, kilitlerin anahtarlarını ise sevdikleri insanlara hediye ediyorlar. diye konuştu.

KÜLTÜR KENTİ ODESA

Öte yandan, Türkiye'nin Odesa Başkonsolosluğundan AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Odesa'da 1 opera, 6 tiyatro, 22 üniversite, 40 kütüphane, 18 stadyum, 26 kapalı spor salonu, 1 sirk, 1 filarmoni salonu, 9 sinema ve 1 film stüdyosu bulunuyor.

Odesa'da 1883-87 yılları arasında rönesans tarzında inşa edilen Odesa-Opera ve Bale Tiyarosu, bin 665 koltuk kapasitesine sahip.

Odesa'da bulunan 22 üniversitede yaklaşık 200 bin öğrencinin eğitim gördüğü bildirildi.
victor
victor

AşkımBenimForum :
Yaşamak=Sevmek;Sevmek=Paylaşmaktır.