.°•. °•. °•. °•.AşkımBenimForum .•° .•° .•° .•°.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PORTALA GİRİŞ
GİRİŞ YAP
.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Salı 25 Ağus. 2009 - 20:55 tarafından SeVDaYoLu

» Gülben Ergen-Oğuzhan Koç
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Keremcem - İmtihan
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:08 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Saat Kaç?
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:06 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» En Çok Beğendiğiniz Müzik Türü?
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:04 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Booom oyunu
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:03 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Üsteki üyenin avatarı mı?,nicki mi?,imzası mı? Güzel
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:00 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Bugün Moraliniz % Kaç?
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:55 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» |~Lоve~­|.
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:53 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Çapkın ..
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:49 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Vampir Temel..
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:48 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Yanan Ev ..
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:46 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Anket

En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?

Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcap75%Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 75% [ 3 ]
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcap0%Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 0% [ 0 ]
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcap25%Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 25% [ 1 ]
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcap0%Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

Gülben Ergen-Oğuzhan Koç

Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Giden günlerim oldu
Seni anmadım yola bakmadım hâlâ
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
susmanda yeterdi son vermem için hayatıma
Tüm güllerim soldu
Sana atmadım taraf olmadım asla
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
Gülmende yeterdi geri gelmem için hayata

Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak
Sıra gelmeden gidemem ki ben
Tutmaz ellerim seni görmeden
Zaman geçiyor bekliyorum bak

Giden günlerim oldu
Seni …

[ Okuma komple ]

Yorum: 0

En iyi yollayıcılar
Apricot (339)
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcapHotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Voting_barHotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 
*su-perisi* (148)
Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_lcapHotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Voting_barHotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Vote_rcap 
victor (78)
­­|~Lоve~­|. (15)
hero (11)
zeyzey00 (8)
BLUEANGEL (5)
NaZLı (4)
korsan (3)
kayisi güzeli (2)

Anahtar-kelime

Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı

Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı Empty Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı

Mesaj tarafından victor Ptsi 20 Ekim 2008 - 15:19

Hotmail'den 'sahte e-posta' uyarısı
Türk kullanıcılara sahte e-postalardan korunma yollarını anlatan bir uyarı gönderildi.
Microsoft'un ücretsiz e-posta hizmeti hotmail, Türk kullanıcılarına, kişisel bilgilerini çalmayı amaçlayan sahte e-postalardan korunmanın yollarının anlatıldığı bir uyarı gönderdi.

Hotmail Türkiye, uyarıda, dünya genelinde hotmail kullanıcılarına günde 4,5 milyar adetten fazla istenmeyen e-postanın (spam) gönderildiğini ve bu iletileri filtrelemek için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.

İstenmeyen e-postalar arasında, çeşitli şirketlerden ve kurumlardan geliyormuş gibi görünen, hotmail hesabı ya da internet bankacılığı gibi bilgileri çalmayı amaçlayan "sahte e-postaların" da olduğu belirtilen uyarıda, bu tür sahte e-postaları tanımak için çeşitli ipuclarından yararlanılabileceğini bildirildi.

Buna göre, öncelikle, kişisel bilgilerin istendiği e-postalara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin, kişinin adının, doğum tarihinin, kullanıcı adının, parolasının veya bankaların internet sitelerine giriş bilgileri gibi diğer kişisel bilgilerinin sorulduğu bir e-posta, kimden gelirse gelsin, çok büyük olasılıkla dolandırıcılık amacıyla gönderilmiş oluyor.

KÜÇÜK HATALARA DİKKAT

"Şüpheli görünen" e-postaların da dikkatle incelenmesi gerekiyor. Yani, kötü ve düzensiz yazılan, yazım hataları bulunduran ve "bu bir şaka değil" veya "bu iletiyi arkadaşlarınıza iletin" gibi ifadeler içeren e-postalar, genellikle dolandırıcılık amaçlı e-postalar oluyor.

Böyle e-postalarda, bazen şirket adları ve markalar da yanlış yazılıyor veya küçük hatalar içeriyor. Örneğin, "windows live hotmail" yerine "windows hotmail" yazılıyor.

PAROLANIZI KORUYUN

E-posta hesabını çalınmaktan korumak için 7 karakterden daha uzun, büyük-küçük harfleri, sayıları ve "" veya "#" gibi özel karakterleri bir arada bulunduran "güçlü bir parola" oluşturulmasında ve düzenli aralıklarla değiştirilmesinde fayda var.

Bunun yanında, Microsoft Müşteri Destek Biriminden, "parola değiştirme isteğinin onaylandığına" dair bir ileti gelirse ve böyle bir talepte bulunulmadıysa, bu durum, birisinin kullanıcı hesabını çalmaya çalıştığını gösterir.

Bu durumda hemen hotmail sayfasındaki "seçenekler" menüsüne girilerek, parola, parola sıfırlama bilgileri ve gizli soru ile cevabın değiştirilmesi gerekiyor.ALıntı
victor
victor

AşkımBenimForum :
Yaşamak=Sevmek;Sevmek=Paylaşmaktır.