.°•. °•. °•. °•.AşkımBenimForum .•° .•° .•° .•°.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PORTALA GİRİŞ
GİRİŞ YAP
.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Salı 25 Ağus. 2009 - 20:55 tarafından SeVDaYoLu

» Gülben Ergen-Oğuzhan Koç
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Keremcem - İmtihan
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:08 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Saat Kaç?
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:06 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» En Çok Beğendiğiniz Müzik Türü?
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:04 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Booom oyunu
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:03 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Üsteki üyenin avatarı mı?,nicki mi?,imzası mı? Güzel
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 18:00 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Bugün Moraliniz % Kaç?
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:55 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» |~Lоve~­|.
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:53 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Çapkın ..
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:49 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Vampir Temel..
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:48 tarafından ­­|~Lоve~­|.

» Yanan Ev ..
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Yeninn10Perş. 16 Tem. 2009 - 17:46 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Anket

En Sevdiğiniz Komedi Dizisi Hangisi?

Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcap75%Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 75% [ 3 ]
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcap0%Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcap25%Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 25% [ 1 ]
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcap0%Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

Gülben Ergen-Oğuzhan Koç

Perş. 16 Tem. 2009 - 18:11 tarafından ­­|~Lоve~­|.

Giden günlerim oldu
Seni anmadım yola bakmadım hâlâ
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
susmanda yeterdi son vermem için hayatıma
Tüm güllerim soldu
Sana atmadım taraf olmadım asla
Dile gelmeden düşlerim yanlızlığa
Gülmende yeterdi geri gelmem için hayata

Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak
Sıra gelmeden gidemem ki ben
Tutmaz ellerim seni görmeden
Zaman geçiyor bekliyorum bak

Giden günlerim oldu
Seni …

[ Okuma komple ]

Yorum: 0

En iyi yollayıcılar
Apricot (339)
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcapGribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Voting_barGribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 
*su-perisi* (148)
Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_lcapGribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Voting_barGribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Vote_rcap 
victor (78)
­­|~Lоve~­|. (15)
hero (11)
zeyzey00 (8)
BLUEANGEL (5)
NaZLı (4)
korsan (3)
kayisi güzeli (2)

Anahtar-kelime

Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin!

Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin! Empty Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin!

Mesaj tarafından victor Ptsi 20 Ekim 2008 - 15:11

Gribe karşı 'yerli yersiz' öpüşmeyin!
Kışın en sık görülen hastalıklardan olan gribin bulaşmasında öpüşme alışkanlığı önemli rol oynuyor.

Gribin bulaşmasında ''yerli yersiz'' öpüşme alışkanlığının önemli rol oynadığı belirtilerek, özellikle kışın öpüşülmemesinin yararlı olacağı bildirildi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Baysal, mevsimsel geçiş dönemlerinde ve kış aylarında görülen gribin iş verimini düşüren ve vücudu yıpratan bir rahatsızlık olduğunu söyledi.

Grip aşısının büyük yarar sağlayacağını belirten Baysal, özellikle kalp, akciğer, kronik böbrek rahatsızlığı bulunanlar ile küçük yaştaki çocukların grip aşısı olması gerektiğini belirtti.

Gribin bulaşmasını engellemenin yollarını anlatan Baysal, hapşırırken sol elin tersiyle ağzın kapatılması, en kısa sürede ellerin yıkanarak mikroplardan arındırılması gerektiğini ifade etti.

'KIŞIN HİÇ ÖPÜŞMEYİN'

Gribin bulaşmasında bazı alışkanlıkların da etkili olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Baysal, şunları kaydetti:

'Maalesef iki kişi bir araya geldiğinde, karşılaşmalarda yanaklardan öpülerek sözde sevgi gösterisinde bulunuluyor. Bu öpüşme alışkanlığı aslında bizim geleneklerimizde de yok ancak yapılmaya devam ediliyor. Gribin bulaşmasında yerli yersiz öpüşme alışkanlığı önemli rol oynuyor. Grip olmak istemiyorsanız özellikle kışın hiç öpüşmeyin. Bu alışkanlığı bırakırsak, grip olma ya da gribi bulaştırma olasılığımız azalacak. Ancak, yerleşmiş öpüşme alışkanlığını kısa sürede terk etmek de kolay değil.'

Alıntı
victor
victor

AşkımBenimForum :
Yaşamak=Sevmek;Sevmek=Paylaşmaktır.